بر اساس پیشبینی‌های انجام شده، اینستاگرام به درآمدی در حدود 300 میلیون دلار در سال آینده خواهد رسید و پس از آن تا سال 2020 آن را به 3.8 میلیارد دلار در سال افزایش خواهد داد.

فیس‌بوک در سال 2012 اینستاگرام را با قیمت 1 میلیارد دلاری خریداری کرد و اگرچه در آن زمان بسیاری این قیمت را بالا می‌دانستند، به نظر می‌رسد که فیس‌بوک آینده‌نگری بزرگی در این خرید به خرج داده است!

اما سوال اینجاست که میزان دقیق درآمدهای فیس‌بوک از این آینده‌نگری چقدر خواهد بود؟ بر اساس تحقیقی که توسط «مریل لینچ» (M. Lynch) کارشناس Bank of America انجام گرفته، پیشبینی می‌شود که اینستاگرام در سال آینده به کسب و کاری 300 میلیون دلاری دست پیدا کند و با یک جهش شگفت‌انگیز تا سال 2020 به 3.8 میلیارد دلار خواهد رسید. بنابراین درآمد این شرکت برای فیس‌بوک در سال 2020 معادل با درآمد یک سه‌ماهه فیس‌بوک در سال جاری خواهد بود.

این تحلیگر افزوده که اینستاگرام هم اکنون بیش از 300 میلیون کاربر ماهانه دارد که به طور متوسط روزی 20 دقیقه را در این شبکه اجتماعی سپری می‌کنند. فیس‌بوک اخیرا ابزارهای تبلیغاتی خود در شبکه اجتماعی‌اش را برای تبلیغ‌کنندگان اینستاگرام نیز فعال کرده تا بتوانند تبلیغات‌شان را بر اساس علایق کاربران ارسال کنند.

نمودار درآمدهای فیسبوک از اینستاگرام را در زیر مشاهده می‌کنید.

Instagram-Revenue-Estimates

منبع: دیجی کالا