در فضای رقابتی کسب و کارها و نیز کسب و کارهای نوآور، استفاده از روشهای ترویج فروش می تواند گره کور درآمدزایی استارتاپها را بگشاید.

شکی نیست که هر روش ترویج به فروش بالا منجر نخواهد شد و تنها آن دسته از تکنیکهای فروش که با تحقیق از فضای بازار و با شناخت کافی از مشتری طراحی و اجرا شوند احتمال موفقیتشان دور از انتظار نخواهد بود.

تا چندی پیش فیدیبو را یک استارتاپ آپ می نامیدیم اما شاید امروز بتوان آن را یک کسب و کار اینترنتی موفق و سودآور در نظر گرفت.

تیم جوان و نخبه فیدیبو توانستند روند رشد خود را حفظ کرده و حضور فعالی در فضای آنلاین، رویدادهای آفلاین و در جمع علاقه مندان به کتاب و کتابخوانی داشته باشند.

روشهای ترویج فروش فیدیبو - 1

چندی پیش بود که نرم افزار ویندوز فیدیبو نیز در اختیار کاربران این اپلیکیشن قرار گرفت؛ فتح قله های حضور در تلفن های همراه برای بلندپروازی تیم فیدیبو کافی نبوده و این بار، به سراغ رایانه های شخصی نیز آمده اند.

روشهای ترویج فروش فیدیبو - 2

هدف این مقاله، اشاره به روشهای ترویج فروش فیدیبو می باشد که به طور مستمر انجام می گردد. این چند روش جز استراتژی جذب مشتری و افزایش فروش فیدیبو می باشد که فارغ از سایر کمپینها دنبال می شوند.

این چند روش، در طول یکی دو ماه گذشته بارها انجام شده اند و امید است آگاهی از آنها بتواند به طراحی برنامه های فروش اینترنتی کسب و کار شما کمک کند.

روشهای ترویج فروش فیدیبو

.

1-دسته بندی کتابها بر اساس قیمت

در این روش، فیدیبو کتابهای خود را بر اساس محدوده قیمتی به کاربران عرضه می کند تا آن دسته از افرادی که قیمت کتاب، عامل تعیین کننده خرید برای آنها محسوب می شود بتوانند با سهولت بیشتری کتاب مورد علاقه خود را خریداری کنند.

به عنوان مثال، کمپین کتابهای با قیمت کمتر از 2500 تومان، یکی از بهترین مثالهای فیدیبو در این مورد می باشد.

.

2-کمپین تخفیف بر اساس دسته بندی

در این روش، کتابهای برگزیده و برتر در یک دسته بندی موضوعی در فیدیبو شامل تخفیف می شود. کمپین تخفیف در کتابهای برگزیده موفقیت، مثال این تکنیک فروش فیدیبو می باشد.

.

3-اعتبار هدیه برای خرید کتابهای خاص

همچون تصویر زیر، برای خرید برخی کتابها، اعتبار هدیه به کاربران اعطا خواهد شد تا بتوانند برای خریدهای بعدی از آن استفاده نمایند.

روشهای ترویج فروش فیدیبو - 4

.

4-تخفیف روی کتابهای خاص

این حالت مانند پیشنهاد ویژه فروشگاه های اینترنتی می باشد که توسط فیدیبو نیز اجرا می شود. دو مورد زیر توسط فیدیبو به عنوان این روش ترویج ارائه شد:

  • هشتاد درصد تخفیف برای پرفروش‌ترین کتاب تاریخ ترکیه
  • در روز بزرگداشت شمس، «ملت عشق» را با هشتاد درصد تخفیف بخوانید

.

5-ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ فیدیبو بسیار حرفه ای انجام می شود. مهم ترین بخش آن، نام گذاری بسیار جذاب برای ایمیلها و نیز استفاده از رویدادهای خبری و تقویم برای معرفی کتابهای مرتبط با آن می باشد.

به عنوان مثال، دو جمله زیر به عنوان نام ایمیل معرفی کتابهای فیدیبو استفاده شده اند:

  • چطور دچار فراموشی نشویم؟ فروید به شما پاسخ می‌دهد
  •  هیتلر را چه کسی کشت؟!

.

همواره سعی کنید روشهای متعددی برای فروش خود در نظر بگیرید و بین اجرای هر یک از آنها تعادل برقرار کنید.همچنین در فواصل زمانی مختلف، کمپین های متفاوتی نیز برگزار کنید تا اثربخشی روشهای ترویج فروش کسب و کار شما کاهش نیابد.