اولین کنفرانس تخصصی تبلیغات دیجیتالی و نظرسنجی نشان سرآمدی دیجیتال که با مجوز سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور، حمایت سازمان فناوری اطلاعات و مرکز توسعه فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و سایر نهادها مرتبط برگزار گردید و در این مراسم، 100 شرکت سرآمد دیجیتال معرفی و از شرکتهای منتخب مردمی با اعطای نشان سرآمدی دیجیتال ، تقدیر به عمل آمد.

در این مراسم که سه شنبه 27 بهمن ماه در مرکز همایش‌های بین‌المللی برج میلاد و با حضور و سخنرانی دکتر جلالی رئیس مرکز پژوهشهای مجلس و نیز سخنرانی اساتید محترم دانشگاه و مشاوران حوزه بازاریابی و تبلیغات دیجیتالی برگزار گردید، ضمن ارائه آخرین موضوعات و تکنیک های بازاریابی و تبلیغات دیجیتالی، شرکتهای منتخب از نگاه مردم بر اساس معیارهای پنج گانه وضعیت وب سایت شرکت، فعالیت در شبکه های اجتماعی، تبلیغات و اطلاع رسانی دیجیتالی، تولید و انتشار محتوای آنلاین و فروش و ارائه خدمات آنلاین، معرفی شدند.

دکتر کاظم جلالی رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس شورای اسلامی در این کنفرانس، با بیان اینکه فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات شیوه‌های تعاملات اجتماعی و ارتباطات فردی را دچار تحول کرده است، گفت: علت این تحولات را باید در موضوعات، ابزارها و پوشش شبکه‌های پخش برنامه، شبکه‌های سیار و ثابت جستجو کرد.

وی ادامه داد: امروزه تبلیغات دیجیتالی به بازاری بزرگ و روبه رشد تبدیل شده است و آینده درخشانی هم برای آن متصور است.
عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی با اشاره به پژوهشی در خصوص بازاریابی دیجیتالی، گفت: براساس این پژوهش دیگر آن دوره‌ای که فضای مجازی و زندگی روزمره را از یکدیگر مجزا فرض می‌کردیم به پایان آمده است و اکنون همه ابعاد زندگی انسانی به سمت دیجیتالی شدن میل کرده است و تبلیغات دیجیتالی نیز بخشی از فضای جدیدی است که در حال شکل‌گیری است.

جلالی توضیح داد: راهبردهای دیجیتال، چالش‌های موجود را از ایجاد کسب‌وکار و رشد بهره‌وری تا اداره دولت، اشتغال، آموزش، بهداشت و محیط‌زیست، تحت پوشش قرار می‌دهند. نکته مهم آن است که سیاست‌گذاری در عرصه فناوری‌های اطلاعات و ارتباطات به مجموعه‌ای از سیاست‌های منسجم وابسته است.

وی در ادامه یادآور شد: توسعه دیجیتال شیوه‌ای راهبردی برای رفع چالش‌های کلیدی کشور نظیر کاهش بیکاری، فقرزدایی و نابرابری است.

دکتر محمد ناطق رئیس شورای سیاستگذاری کنفرانس  نیز در حاشیه این کنفرانس ضمن اشاره به اینکه در حال حاضر توسعه دیجیتالی کسب و کارها می تواند یک فرصت باشد عنوان کرد: در 2 تا 3 سال آینده، این فرصت تبدیل به یک ضرورت برای کسب و کارها خواهد شد و کسب و کارهایی که فرصت امروز را برای توسعه استراتژی دیجیتالی و بهره گیری از ابزارهای ویژه آن نادیده گرفته باشند، ضمن از دست دادن سهم بزرگ مخاطبان دیجیتالی، به چالش های بزرگی در حوزه مدیریت هزینه و رقابت با کسب و کارهای دیجیتالی بر خواهند خورد.

آقای هادی اسدی رییس کمیته اجرایی کنفرانس نیز توصیه کردند شرکتها با بررسی و تحلیل جامعه مشتریان خود، به طرح ریزی برنامه های تحولی جامع دیجیتالی بپردازند تا بتوانند ضمن تعریف نقش ابزارهای دیجیتالی در توسعه کسب و کارشان، از فرصتهای بهبود ارتباطات و خدمات دیجیتالی در حوزه مشتریان نیز بهره مند شوند.

لازم به ذکر است نشان سرآمدی دیجیتال از جمله نشانهای معتبر در حوزه فعالیتهای دیجیتال شرکتها بوده که جهت انتخاب شرکتهای برتر، معیارهای متعددی در نظر گرفته شده است.