با اقیانوس قرمز و اقیانوس آبی آشنایی ندارید؟! اینجا را کلیک کنید. همواره در راه اندازی کسب و کار اینترنتی جدید باید سعی کنیم در اقیانوس آبی قرار بگیریم؛ استارتاپهایی با ایده های نوآورانه در این اقیانوس قرار دارند. اما نکته اینجاست که گاهاً در اقیانوس قرمز هم می توان تکه ای اقیانوس آبی را یافت.سایتهای تولید محتوا به دو دسته محتوای اختصاصی و محتوای عمومی تقسیم می شوند. یکی از دسته های محتوای اختصاصی، مطالب حوزه فناوری اطلاعات و تکنولوژی می باشد. این حوزه که تقریباً به مرز اشباع رسیده و سایتهای موفق زیادی در آن فعالیت دارند یکی از حوزه های اقیانوس قرمز می باشد و شنا کردن در آن توصیه نمی شود! اما امروز سایت نقدستان را به شما معرفی می کنم که در دسته بندی سایتهای تولید محتوای اختصاصی حوزه تکنولوژی می باشد اما برای فعالیت خود تنها یکی از شاخه های تکنولوژی را انتخاب کرده است : کالاهای دیجیتال.

نقدستان

کالاهای دیجیتال اعم از موبایل، تبلت، لب تاپ و دوربین مخاطبان و علاقه مندان بسیار زیادی داشته که همواره به دنبال مطالب درجه یک پیرامون این محصولات می باشند. سایتهایی مثل زومیت، دیجیاتو، فارنت و … به طور پراکنده مطالب مرتبط با این محصولات منتشر می کنند اما وبسایت ” نقدستان ” به طور اختصاصی در زمینه نقد و بررسی انواع موبایل، تبلت، لب تاپ و دوربین فعالیت می کند.

نقدستان (www.naghdestan.com) توانسته در اقیانوس قرمز سایتهای تولید محتوای تخصصی حوزه تکنولوژی، یک فیلد بکر ایجاد کرده و در آن شنا کند! نقدستان یادآور دیجی کالایی می باشد که ابتدا کار خود را با نقد و بررسی دوربین و محصولات دیجیتال آغاز کرد. گرچه از نام دامنه نقدستان بعید به نظر می رسد که در آینده خود تبدیل شدن به فروشگاه اینترنتی را مد نظر داشته باشد اما اگر مطالب دیجی کالا در تقریباً 10 سال پیش مخاطب داشته قطعاً مطالب نقدستان در امروز بیش از گذشته مخاطب و علاقه مند خواهد داشت.

نقدستان کاربران خود را در بدو ورود به سایت مخاطب قرار داده و از آنها می خواهد کالای مورد نظر خود را جست و جو کنند. سپس علاقه مندان به مطالب کالای دیجیتال را مخاطب قرار داده و از آنها می خواهد که به عنوان نویسنده در نقدستان فعالیت داشته باشند؛ در واقع نقدستان در همان ابتدا دو قسم مخاطب خود را هدف قرار می دهد…

سایت نقدستان

سایت نقدستان که از طراحی فلت و زیبایی برخوردار است برای یک سایت تولید محتوای اینچنینی بسیار مناسب می باشد. رنگ بندی آبی، تصاویر باکیفیت، نقدهای کامل و گویا از ویژگی های این سایت می باشد.

نقدستان در آینده می تواند مرکز بسیار مناسبی برای جذب تبلیغات فروشگاه های اینترنتی کالاهای دیجیتال و نیز برندهای این محصولات باشد؛ همچنین جذب سفارش نقد و بررسی محصولات برندها نیز از دیگر روشهای درآمدزایی این سایت بوده که رسیدن به آن دور از انتظار نیست.