چرا متفاوت؟! چون هم خواندن است و هم شنیدن! مهم نیست شما طرفدار کتابهای صوتی باشید یا لذت مطالعه متون را ترجیح دهید، هرچه بخواهید در قالب یک اپلیکیشن به نام “کتابچین” در اختیار شما قرار گرفته است.

کتابچین نام اپلیکیشن کتابخوان است که قابلیت دانلود نسخه های الکترونیکی و صوتی کتب را برای شما فراهم کرده که بتوانید هم به صورت آنلاین و هم آفلاین از کتب دلخواه خود استفاده نمایید.

کتابچین، استارتاپی از دل این مرز و بوم بوده که از بدو آغار کار، روند رو به رشدی در انتشار الکترونیکی کتاب و جذب کاربر آغاز کرده و همین امر سبب شده که ما امروز در مورد این اپلیکیشن صحبت کنیم.

در ابتدا مروری می کنیم بر ویژگی های کلی این کتابخوان و پس از آن بخش های مختلف اپلیکیشن را بررسی خواهیم کرد.

 

  • امنیت

دسترسی به سرور کتابچین تنها از طریق پروتکل امن امکان پذیر بوده و تمامی راه های نفوذ به سرور به طور کامل مسدود شده است. در واقع کلیه تبادل اطلاعات در این کتابخوان و حتی خود نرم افزار با رعایت کلیه اصول امنیتی عرضه شده است.

 

  • حفظ حق نشر اثر

کتابهایی که شما در کتابچین خریداری می کنید تنها در همان اپلیکیشن و برای همان کاربر قابل استفاده است؛ لذا کلیه حقوق ناشران به طور کامل رعایت و پرداخت خواهد شد.

 

  • دسترسی چند پلتفرمه

مجموعه نرم افزارهای کتابچین بر روی دستگاه موبایل ( اندروید و IOS ) و رایانه قابل دسترس بوده و به زودی این نرم افزار برای لینوکس و مکینتاش نیز عرضه خواهد شد.

 

  • امکانات کلیدی

نشانه گذاری خطوط، یادداشت نویسی، نشانه گذاری صفحات، فهرست هوشمند، شخصی سازی کتابخوان و … تنها بخشی از امکانات ارزشمند کتابچین در راستای سهولت و لذت کتابخوانی است که در ادامه با برخی آنها آشنا شده و توصیه می کنم با نصب اپلیکیشن، کاوشی لذت بخش در این کتابخوان را تجربه کنید.

 

حال زمان آن رسیده که به سراغ نقد و بررسی اپلیکیشن کتابخوان کتابچین برویم:

 

استفاده از کتابچین بسیار ساده بوده و پس از نصب آن از وبسایت کتابچین یا کافه بازار، بدون نیاز به ثبت نام و تنها با فعالسازی ساده می توانید از خدمات کتابچین استفاده نمایید:

 

پس از ورود به اپلیکیشن، مستقیماً وارد کتابخانه شده و با لیست کتب موجود در این کتابخوان مواجه می شویم.

تصاویر و اطلاعات کتابها کاملاً گویا بوده و می توان به سادگی از موضوعات مختلف و کتب صوتی یا متنی کتاب مورد نظر را انتخاب نمود.

اپلیکیشن کتابخوان کتابچین

تنها با یک کلیک ساده می توانید به دسته بندی کتابها مراجعه کرده و کتابهای مورد نظر خود را در هر دسته مشاهده نمایید:

اپلیکیشن کتابخوان کتابچین

همچنین برای سهولت بیشتر به دسترسی به کتب دلخواه امکان مشاهده کتابهای منتشر شده توسط ناشران مختلف نیز در کتابچین تعبیه شده که در نوع خود ارزشمند می باشد.

یکی دیگر از قابلیت های بسیار ارزشمند و کاربردی کتابچین، جست و جوی کتابهای چابی در این اپلیکیشن برای مشاهده نسخه صوتی یا الکترونیکی آن می باشد که با جست و جوی ساده شابک کتاب چاپی میسر خواهد شد.

اپلیکیشن کتابخوان کتابچین

برای تمام کتابهایی که در کتابچین عرضه شده اطلاعاتی کامل ارائه شده تا حتی بدون نیاز به دانلود نسخه نمونه کتاب هم بتوان در مورد خرید آن تصمیم گیری نمود:

اپلیکیشن کتابخوان کتابچین

اما به جز اطلاعات بالا هم می توانید نسخه نمونه رایگان کتاب را جهت بررسی دانلود نمایید. این نسخه رایگان برای کتب الکترونیکی به صورت متن و برای کتب صوتی با دانلود بخشی از فایل صوتی کتاب انجام خواهد شد.

اپلیکیشن کتابخوان کتابچین

اما نکته جالب تر، نحوه مطالعه کتابهای متنی می باشد. در این کتابخوان می توانید بخش های مهم و دلخواه متن را هایلایت کرده، صفحات را بوکمارک نموده و در بخش های مختلف نظر خود را ارسال نمایید.

حتی می توانید نحوه نمایش متن را نیز به دلخواه خود تغییر دهید تا با سادگی بیشتری مطالعه کنید.

به طور کلی می توان گفت رابط کاربری و سهولت استفاده از بخشهای کتابچین با سرعت و سادگی بالایی انجام می شود و در تجربه استفاده از این اپلیکیشن به عنوان یک کاربر مشکل و چالشی را مشاهده نکردیم.

کتابچین به عنوان استارتاپی تازه تاسیس، پیشرفت و رشدی مثال زدنی را محقق کرده و امید است که تلاش این تیم، به توسعه صنعت نشر و افزایش فرهنگ کتابخوانی کشور منجر شود.